Blog firmowy – dlaczego warto go prowadzić?

 - 3 minuty na przeczytanie

Blog firmowy to jedno z najskuteczniejszych narzędzi content marketingowych. Pozycjonuje Twoją stronę, pomaga dotrzeć do większej liczby klientów oraz stawia Cię w roli eksperta. Dlaczego jeszcze warto założyć firmowego bloga?

Blog firmowy wzmacnia Twoją pozycję w Google

Google wspiera witryny które są stale aktualizowane, w szczególności wartościowymi treściami. To już nie są czasy nasycania stron krótkimi tekstami, tworzonymi wyłącznie pod SEO. Owszem, SEO copywriting wciąż istnieje i ma się dobrze, jednak treści tego typu muszą być nieco bardziej rozbudowane, niż dawniej.

Blog firmowy sprawia, że klienci bardziej Ci ufają

Teksty ukazujące markę „od kuchni” nadają jej „ludzkiej twarzy”. Klienci chętniej wybierają te firmy, które lepiej znają i przy których czują się lepiej.

Z kolei teksty poradnikowe pomogą Ci zbudować wizerunek eksperta. Dzięki temu kupujący chętniej skierują się do Ciebie, niż do anonimowej konkurencji.

Blog firmowy pomaga w budowaniu bazy newsletterowej

Umieć na swoim blogu wpisy dostępne dla wszystkich. Jednocześnie regularnie komunikuj o materiałach „premium”, które otrzymają wyłącznie osoby zapisane do newslettera. Zdziwisz się, jak wielu będzie chętnych!

Newslettery wysyłaj regularnie, ale nie zasypuj swoich klientów spamem. Raz na jakiś czas możesz wysłać mail typowo sprzedażowy. Jeśli przesadzisz, ludzie zaczną od Ciebie uciekać

Blog firmowy – dlaczego warto go prowadzić?

Jak tworzyć skutecznego bloga firmowego?

 • Publikuj regularnie treści. Idealnie byłoby publikować teksty raz w tygodniu. Jednak jeśli utrzymasz liczbę 2-3, to też będzie dobrze. Lepiej mniej, niż gdyby miałyby to być artykuły kiepskie jakościowo.
             
 • Zadbaj o wizualny aspekt. Stwórz niezbyt długi lead, podziel tekst na śródtytuły, zadbaj o ładne zdjęcie. Dzięki temu tekst stanie się przyjemniejszy w odbiorze.
             
 • Popracuj nad tytułem i leadem. Tytuł powinien być angażujący, intrygujący. Może być w formie pytania, pod    warunkiem, że odpowiedź znajdziemy w tekście. Nie może być enigmatyczny. Czytelnik powinien po jego zobaczeniu od razu wiedzieć, czego mniej więcej może spodziewać się w treści.         
             
 • Zadbaj o jakość tekstu. Tekst powinien być unikatowy i nie zawierać błędów. Warto podejmowany temat w skrócie rozbudować o inne wątki. Spójrz na ten artykuł. Nie odpowiada jedynie na pytanie – dlaczego warto tworzyć bloga firmowego, ale także w skrócie podejmuje kwestię, jak go tworzyć skutecznie.   
             
 • Niech Twój blog będzie odpowiedzią na pytania klientów. O czym pisać na blogu? Tematów szukaj na forach internetowych i w grupach tematycznych. Inspiracji znajdziesz naprawdę wiele. Wykorzystuj również narzędzia służące do sprawdzania fraz  kluczowych i na ich bazie twórz tekst.

Pisać samodzielnie czy zlecać pracę copywriterowi?

Odpowiedź brzmi oczywiście – to zależy. Jeśli tworzenie artykułów na bloga nie stanowi dla Ciebie problemu, pisz samodzielnie. Z czasem jednak często okazuje się, że codzienne obowiązki przytłaczają na tyle, że blog firmowy wpada na jeden z ostatnich punktów listy „do zrobienia”.

Warto wtedy zatem zwrócić się o pomoc do copywritera. Na Contentovo znajdziesz tylko doświadczonych twórców. Wystarczy, że się zarejestrujesz i opublikujesz swoje zlecenie. W krótkim czasie otrzymasz tekst, jakiego potrzebujesz.